Staw biodrowy - badanie i strategie leczenia

Szczegóły szkolenia:
16 godzin dydaktycznych szkolenia
certyfikat po ukończeniu szkolenia
Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:
Stan pandemii wywołany działaniem wirusa SARS-CoV-2, poskutkował zarówno problemami zdrowotnymi bezpośrednio związanymi z COVID-19, jak i pośrednio, w wyniku konieczności izolacji społecznej, daleko idącymi problemami zdrowotnymi związanymi ze zmianami w dotychczasowym trybie życia. Izolacja i konieczność przeniesienia wielu obowiązków szkolnych czy zawodowych do domów spowodowała znaczne ograniczenie aktywności fizycznej społeczeństw. Jednocześnie, w wyniku niedostosowanych warunków do ww. obowiązków w środowisku domowym, część społeczeństwa zaczęła zmagać się z problemami wynikającymi z dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego.
Obniżenie ogólnej wydolności oraz nasilenie procesów zwyrodnieniowych, skutkujących bólem oraz problemami z codziennym funkcjonowaniem stało się jednym z głównych wyzwań fizjoterapii XXI wieku.
Głównym celem szkolenia jest przygotowanie fizjoterapeutów do efektywnej pracy z tą grupą osób, aby w sposób profesjonalny oraz bezpieczny mogli wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom społeczeństwa.
Kolejnym celem jest dostarczenie fizjoterapeutom rzetelnej, teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu badania i leczenia dolegliwości bólowych i dysfunkcji w obrębie stawu biodrowego, jak również poszerzenie i usystematyzowanie zdobytej już wiedzy z poziomu studiów lub innych zrealizowanych wcześniej szkoleń podyplomowych. Wiedza ta będzie niezwykle przydatna w codziennej praktyce fizjoterapeuty.
Uczestnik kursu po zakończeniu szkolenia pt. „Staw biodrowy - badanie i strategie leczenia”:
- posiada wiedzę na temat anatomii i biomechaniki stawu biodrowego,
- zna etiologię, czynniki ryzyka i patomechanizm bólu biodra,
- zna i potrafi zastosować w praktyce poszczególne elementy badania oraz identyfikuje najczęściej występujące ograniczenia stanu funkcjonowania z powodu dolegliwości bólowych biodra,
- zna i interpretuje typowe „wzorce bólowe” struktur: stawowych, nerwowych i mięśniowych,
- potrafi przeprowadzić analizę chodu,
- odpowiednio dobiera techniki badania manualnego i potrafi je wykonać dla stawu biodrowego,
- potrafi interpretować i przeprowadzić wnioskowanie kliniczne z przeprowadzonego badania w formie budowania hipotez przyczynowo – skutkowych,
- odpowiednio dobiera techniki leczenia manualnego i potrafi je wykonać dla dolegliwości bólowych stawu biodrowego,
- potrafi planować i realizować działania związane z odtwarzaniem ograniczonych aktywności dnia codziennego w celu poprawy stanu funkcjonowania, w tym doboru odpowiednich ćwiczeń i obciążeń w treningu medycznym.
CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?
Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING
PRZEJDŹ DO REJESTRACJI
Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING
PRZEJDŹ DO REJESTRACJI