Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Dowiesz się, jak kształtuje się wydolność fizyczna w zależności od płci i wieku, oraz jakiego poziomu wydolności możesz spodziewać się u osób zdrowych i chorych. Poznasz wskaźniki wydolności fizycznej i znaczenie testów wysiłkowych w praktyce fizjoterapeutycznej. Nauczysz się, jak określać prognozowaną wydolność fizyczną pacjenta, w jaki sposób przeprowadzać badanie i ocenę pacjenta przed każdym testem wysiłkowym oraz na jakiej podstawie oceniać ryzyko zdarzeń sercowych.

Poznasz rodzaje testów wysiłkowych oraz wskazania i przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Nauczysz się w jaki sposób przeprowadzić test 6–minutowego marszu oraz testy wysiłkowe elektrokardiograficzne. Dowiesz się, jak wykorzystuje się skalę Borga, jakie są zasady prowadzenia testów wysiłkowych oceniających skuteczność fizjoterapii oraz jakie parametry kontroluje się podczas testu wysiłkowego, a także jakie są wskazania do jego przerwania. Zapoznasz się z protokołami testu wysiłkowego na bieżni i cykloergometrze. Zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki, warunków, przygotowania oraz przeprowadzania próby spiroergometrycznej. Dowiesz się, jak interpretować wyniki omawianych testów.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI