Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Dowiesz się na czym polega radioterapia, chemioterapia, brachyterapia, hormonoterapia i immunoterapia w przypadku nowotworów układu moczowego i płciowego.

Poznasz cele i etapy fizjoterapii w nowotworach układu moczowo-płciowego. Dowiesz się na czym polega badanie globalne i miejscowe. Poszerzysz swoją wiedzę na temat torów oddechowych i zależności występujących między przeponą, mięśniami brzucha, miednicą i dnem miednicy. Dowiesz się jak przeprowadzać badanie przez pochwę i odbyt. Poznasz skalę PERFECT i skalę OXFORD, zmodyfikowaną skalę Borga, oraz kwestionariusze EORTC QLQ C30, King's Health Questionnaire, International Prostate Symptom Score, International Consultation on Incontinence Questionnaire - Urinary Incontinence Short Form, Expanded Prostatę Cancer Index Composite, International Index of Erectile Function.

W trakcie szkolenia zdobędziesz wiedzę w zakresie konsekwencji i skutków ubocznych leczenia onkologicznego i ich wpływu na przebieg fizjoterapii. Dowiesz się jakie są konsekwencje leczenia chirurgicznego, radioterapii, chemioterapii i hormonoterapii. Pogłębisz wiedzę na temat skutków ubocznych takich jak zmęczenie, zaparcia czy obrzęk limfatyczny. Poznasz cele fizjoterapii oraz wskazania do ćwiczeń fizycznych. Dowiesz się jakie są poszczególne etapy rehabilitacji pacjentów leczonych chirurgicznie oraz jak prowadzić fizjoterapię w okresie przedoperacyjnym, pooperacyjnym szpitalnym i ambulatoryjnym. Zapoznasz się z przykładowym schematem terapii dla osób leczonych z powodu nowotworów układu moczowego i płciowego. Poszerzysz wiedzę na temat ćwiczeń rozciągających, zwiększających zakres ruchu, treningu siłowego, wytrzymałościowego, mobilizacji blizny oraz ćwiczeń chodu i równowagi. Poznasz definicję, czynniki ryzyka, przebieg terapii i informacje na temat profilaktyki obrzęku limfatycznego. Zapoznasz się z anatomią i funkcjami dna miednicy oraz dysfunkcjami jakie występują w tym obszarze po leczeniu onkologicznym nowotworów układu moczowo-płciowego i płciowego. Dowiesz się na czym polega cykl mikcyjny, test podpaskowy, jak prowadzić dzienniczek mikcji i trening pęcherza oraz jakie są sposoby na wydłużanie odstępu pomiędzy mikcjami.

Podczas szkolenia poznasz zalety aktywności fizycznej. Dowiesz się w jaki sposób podejmować aktywność fizyczną w tracie leczenia onkologicznego i jak definiować poziom aktywności. Nauczysz się oceniać poziom aktywności za pomocą The Godin-Sheperd Leisure-Time Physical Activity Questionnaire, The Stanford 7-Day Physical Activity Recall Scale, Global Physical Activity Questionnaire oraz testu marszu 6 minutowego.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów po radykalnej prostatektomii. Dowiesz się w jaki sposób aktywizować mięśnie dna miednicy u takich pacjentów. Poznasz przykłady ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz przykłady ich rozluźniania, a także rekomendacje dotyczące zachowawczego leczenia nietrzymania moczu u mężczyzn (Zalecenia Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Dowiesz się na czym polega postępowanie fizjoterapeutyczne u pacjentek z nowotworami układu płciowego ora jakie są zalecenia Urogynecology Section of the Polish Society of Gynecologists and Obstetricians dotyczące postępowania w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Poszerzysz wiedzę na temat urostomii.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI