Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

W trakcie szkolenia zapoznasz się z wpływem aktywności fizycznej na mózg i układ odpornościowy oraz zasadami fizjoterapii w SM. Poznasz skalę oceny niepełnosprawności EDSS i skalę oceny funkcjonalnej w SM. Dowiesz się, jak zachęcić pacjenta do systematycznych ćwiczeń. Poznasz aktualne rekomendacje dotyczące ćwiczeń dla pacjentów z SM i zasady przeprowadzania ćwiczeń wydolnościowych, oporowych i łączonych. Dowiesz się także, jak ważna jest kontrola temperatury podczas ćwiczeń.

Zrozumiesz jak objawia się ataksja i jakie przykładowe ćwiczenia mogą wykonywać pacjenci z ataksją w przebiegu SM. Zapoznasz się z następstwami spastyczności w SM i możliwościami jej leczenia oraz metodami rehabilitacji. Poznasz pojęcie Neuro-COVID.

Podczas szkolenia zapoznasz się z faktami i mitami związanymi z ćwiczeniami fizycznymi w SM oraz z wpływem fizjoterapii na patofizjologię, przebieg i obraz kliniczny SM. Dowiesz się, jakie są nowe formy aktywności fizycznej w czasie lockdown’u oraz w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne aplikacje w planowaniu i prowadzeniu fizjoterapii w SM.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI