Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Poznasz rodzaje bólu i leków przeciwbólowych. Poszerzysz wiedzę na temat niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mechanizmu ich działania oraz działań niepożądanych. Dowiesz się jak powinna wyglądać profilaktyka i leczenie powikłań ze strony przewodu pokarmowego oraz jakie jest ryzyko wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych i mózgowych podczas stosowania NLPZ. Poznasz interakcje NLPZ z innymi lekami. Dowiesz się jaki jest mechanizm działania, farmakokinetyka oraz działania niepożądane paracetamolu. Zapoznasz się z interakcjami paracetamolu z innymi lekami oraz z jego dawkowaniem. Zdobędziesz wiedzę z zakresu mechanizmu działania i działań niepożądanych metamizolu oraz jego interakcji z innymi lekami. Poznasz mechanizm, przeciwwskazania i działania niepożądane opioidów. Dowiesz się w jakie interakcje z innymi substancjami mogą wchodzić opioidy oraz czym są konalgetyki. Nauczysz się w jaki sposób wybiera się odpowiedni lek przeciwbólowy, biorąc po uwagę rodzaj bólu, mechanizm i siłę działania leku, jego farmakokinetykę i bezpieczeństwo podania, a także preferencje pacjenta. Poznasz drogi podania leków. Poszerzysz wiedzę z zakresu jonoforezy. Zapoznasz się z informacjami dotyczącymi kannabinoidów, leków "pro-bólowych" i terapii skojarzonej, a także z przykładami i dawkowaniem leków bez recepty.

Dowiesz się kiedy w ortopedii stosuje się antybiotyki oraz jakie są standardy postępowania w profilaktyce okołooperacyjnej. Poszerzysz wiedzę z zakresu infekcji, ropni, przetok i bakteryjnego zapalenia kości. Poznasz rodzaje antybiotykoterapii, nośniki antybiotyków oraz powikłania długotrwałej antybiotykoterapii.

Podczas szkolenia zapoznasz się z lekami podawanymi do stawu i struktur okołostawowych. Dowiesz jakie są wskazania i działania niepożądane glikokortykosteroidów stosowanych w takiej formie. Zapoznasz się z lekami miejscowo znieczulającymi. Poznasz teorie dotyczące mechanizmu działania kwasu hialuronowego, przeciwwskazania do jego podania, działania niepożądane, a także kontrowersje wokół tej substancji. Dowiesz się kiedy stosuje się osocze bogatopłytkowe. Poszerzysz wiedzę z zakresu wskazań, przeciwwskazań do stosowania oraz działań niepożądanych osocza bogatopłytkowego. Poznasz założenia "ortopedii regeneracyjnej". Zapoznasz się z informacjami dotyczącymi stosowania mezenchymalnych komórek wielopotencjalnych, glukozaminy, chondroityny oraz innych suplementów.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI