Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu rodzajów znieczuleń i powikłań pooperacyjnych.

Dowiesz się na czym polega artroskopia oraz jakie są jej zastosowania i możliwości. Poznasz budowę artroskopu. Poszerzysz wiedzę z zakresu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego i powikłań tego zabiegu. Dowiesz się na czym polegają uszkodzenia łąkotek i jakie wykonuje się zabiegi operacyjne na łąkotkach. Zapoznasz się z możliwościami naprawy chrząstki stawowej i artroskopii w przypadku chorób błony maziowej. Nauczysz się, jak przebiega artroskopia barku, stawu skokowego, stawu biodrowego i małych stawów. Poznasz powikłania zabiegów artroskopowych.

W trakcie szkolenia zapoznasz się z definicją i historią endoprotezoplastyki. Dowiesz się na czym polega, jaka jest epidemiologia i patogeneza choroby zwyrodnieniowej stawów. Poznasz możliwości jej leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego. Dowiesz się jakie są wskazania i przeciwwskazania do endoprotezoplastyki, na czym polega endoprotezoplastyka całkowita i połowicza, jakie są rodzaje artykulacji endoprotez i połączenia endoprotez z kością. Poznasz typu endoprotez stawu biodrowego i kolanowego, rodzaje komponentów i materiały, z których wykonane są endoprotezy. Zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania przedoperacyjnego i poznasz etapy endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Poznasz dostępy operacyjne do stawu biodrowego i ich wpływ na późniejszą rehabilitację. Dowiesz się, jakie są powikłania po zabiegach i jaki jest okres przeżywalności endoprotez.

Podczas szkolenia poszerzysz wiedzę z zakresu leczenia urazów narządu ruchu. Poznasz czynniki wpływające na wybór metody leczenia oraz wskazania i przeciwwskazania do zabiegów operacyjnych przy złamaniach i urazach więzadłowych. Dowiesz się, jakie są typy złamań i jak przebiega proces gojenia złamań. Zdobędziesz wiedzę na temat zasad zamkniętej repozycji złamań, stosowania gipsów i wyciągów oraz powikłań unieruchomienia. Poznasz rodzaje drutów, płyt, gwoździ śródszpikowych i stabilizatorów zewnętrznych stosowanych w leczeniu operacyjnym złamań. Dowiesz się, jakie są etapy operacji i jakie mogą wystąpić powikłania zrostu. Poszerzysz wiedzę z zakresu leczenia operacyjnego urazów więzadłowych. Dowiesz się na czym polega zespół ciasnoty powięziowej i jakie wyzwania napotyka się przy leczeniu urazów wielomiejscowych.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI