Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

W trakcie szkolenia dowiesz się na czym polega diagnostyka funkcjonalna, jak prowadzić wywiad oraz jakie testy kliniczne i funkcjonalne są przydatne w badaniu pacjenta z dolegliwościami ze strony stawu kolanowego. Nauczysz się oceniać ilość i jakość ruchów. Poznasz zasady oceny gry stawowej, oporu końcowego i napięcia izometrycznego.

Poszerzysz swoją wiedzę z zakresu anatomii stawu kolanowego. Dowiesz się, jak działają poszczególne grupy mięśnia czworogłowego w zależności od ustawienia kątowego oraz jakie są kierunku ruchów translatorycznych w stawie kolanowym.

Podczas szkolenia poznasz mechanizm powstawania zmian przeciążeniowych stawu kolanowego oraz dowiesz się z jakimi uszkodzeniami chrząstek, łąkotek i więzadeł możesz się spotkać w swojej praktyce.

Zapoznasz się z podstawowymi pojęciami stosowanymi w terapii manualnej oraz schematem badania pacjenta z dolegliwościami ze strony stawu kolanowego.

Zdobędziesz umiejętność oceny ruchomości w stawie piszczelowo-udowym i rzepkowo-udowym. Nauczysz się jak wykonywać mobilizacje stawu kolanowego mające na celu zwiększenie zakresu ruchu. Dowiesz się, jak rozciągać i przeprowadzać relaksację mięśnia prostego uda oraz poznasz zasady masażu funkcyjnego i masażu tkanek głębokich na przykładzie mięśni grupy kulszowo-goleniowej.

Dowiesz się, w jaki sposób dobierać obciążenia w ćwiczeniach oporowych, jak oceniać ustawienie stawu kolanowego i jego funkcję statyczną i dynamiczną. Poznasz przykładowe ćwiczenia.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI