Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Podczas szkolenia dowiesz się czym jest pierwszorazowe zwichnięcie stawu ramiennego, jaka jest dokładna anatomia obręczy barkowej i co odpowiada za stabilność stawu ramiennego. Dowiesz się czym jest kompleks Buforda i jak wygląda uszkodzenie typu Hill-Sachs. Zapoznasz się z epidemiologią i etiologią urazowej niestabilności barku. Dowiesz się, jakie są dostępne badania obrazowe, formularze oceny i jak przebiega badanie przedmiotowe wraz z testami prowokacyjnymi.

Zobaczysz, jak wygląda przebieg badania usg na przykładzie piłkarki ręcznej z epizodami kilku podwichnięć w stawie ramiennym.

Obejrzysz przebieg z omówieniem zabiegu operacyjnego artroskopii barku - stabilizacji obrąbkowo-torebkowej.

W trakcie szkolenia zapoznasz się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów z urazową niestabilnością barku. Dowiesz się, jaka jest rola stabilizatorów stawu ramiennego, czym jest propriocepcja i jak wygląda trening propriocepcji. Poznasz protokół postepowania w leczeniu zachowawczym (trzy fazy) oraz w leczeniu pooperacyjnym (pięć faz).

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI