Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Dowiesz się jak wygląda badanie podmiotowe i przedmiotowe wykonywane przez lekarza oraz jakie stosuje się badania dodatkowe. Zapoznasz się z możliwościami leczenia zachowawczego, leczenia operacyjnego, powikłaniami pooperacyjnymi, a także doświadczeniami własnymi lekarza ortopedy.

Obejrzysz przebieg badania USG pacjenta po urazie skrętnym stawu kolanowego oraz zabieg artroskopii kolana z szyciem łąkotki przyśrodkowej, a także zabieg usunięcia uszkodzonej części łąkotki przyśrodkowej.

Zapoznasz się z przygotowaniem pacjenta do pracy fizjoterapeutycznej. Dowiesz się jakie są ważne elementy w wywiadzie pacjenta z uszkodzeniem łąkotki stawu kolanowego oraz na jakie czerwone flagi należy zwracać uwagę. Nauczysz się jak badać pacjenta, jak przeprowadzać obserwacje postawy. Poznasz zasady programowania rehabilitacji po częściowej meniscektomii. Dowiesz się, kiedy warto odesłać pacjenta do lekarza. Zapoznasz się z przebiegiem rehabilitacji w fazie przedoperacyjnej, wczesnej fazie pooperacyjnej, pośredniej fazie pooperacyjnej, późnej fazie pooperacyjnej oraz fazie powrotu do sportu.

Poznasz zasady programowania rehabilitacji po operacji szycia łąkotki, w tym przebieg rehabilitacji w fazie przedoperacyjnej, wczesnej fazie pooperacyjnej, pośredniej fazie pooperacyjnej, późnej fazie pooperacyjnej, fazie przejściowej, kontrolowanej fazie aktywności oraz zaawansowanej fazie aktywności i powrotu do sportu. Zapoznasz się celami poszczególnych faz fizjoterapii i kryteriami przejścia do kolejnej fazy. Obejrzysz liczne filmy instruktażowe. Otrzymasz wiele wskazówek praktycznych.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI