Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

W trakcie szkolenia szczegółowo zostaje omówiona anatomia i biomechanika ręki. Przedstawiona jest epidemiologia i etiologia uszkodzenia ścięgien zginaczy oraz stosowane badania obrazowe.

Dowiesz się, jak przebiega badanie kliniczne pacjenta, jakie stosuje się formularze oceny oraz jak wygląda leczenie operacyjne. Posłuchasz, jak goją się ścięgna i jakie jest postępowanie pooperacyjne.

Obejrzysz przebieg badania USG pacjentki chorującej na RZS z zespołem bólowym nadgarstka. Na pokazie na nieutrwalonych preparatach zapoznasz się ze szczegółową budową i funkcją ścięgien powierzchownych i głębokich w obrębie ręki.

Przypomnisz sobie, jaka jest funkcja zginaczy palców, jakie są rodzaje chwytów i jaka jest charakterystyka ścięgien zginaczy i troczków ścięgien. Dowiesz się, jak najlepiej przygotować gabinet i pacjenta do terapii i czym jest piramida progresji ćwiczeń w leczeniu zachowawczym uszkodzenia ścięgien zginaczy.

Nauczysz się jakie są możliwości pracy z pacjentem po leczeniu operacyjnym i co to są protokoły z unieruchomieniem, szybkiego ruchu biernego i czynne. Zobaczysz, jakie stosuje się ortezy i jakie praktyczne wskazówki są przydatne w codziennej pracy.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI