Szkolenia na platformie Fizja dostępne są dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających numer PWZFZ i pracujących w zawodzie.
Aby dołączyć do programu należy ukończyć krótki proces rejestracji. ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia:

Dowiesz się jak wygląda badanie podmiotowe i przedmiotowe wykonywane przez lekarza oraz jakie stosuje się badania dodatkowe. Zapoznasz się ze wskazaniami i przebiegiem leczenia zachowawczego. Dowiesz się na jakiej podstawie dokonuje się wyboru sposobu leczenia i jakie są możliwości leczenia operacyjnego. Poszerzysz wiedzę na temat wyboru przeszczepu i jego stabilizacji, możliwych powikłań pooperacyjnych oraz stosowanej farmakoterapii. Otrzymasz wskazówki praktyczne dotyczące stosowania ortezy, kul łokciowych, powrotu do sportu i złamania Segonda.

Obejrzysz przebieg badania USG stawu kolanowego u pacjenta po urazie skrętnym stawu kolanowego oraz zabieg artroskopowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Zapoznasz się z przygotowaniem pacjenta do pracy fizjoterapeutycznej. Dowiesz się, jakie są ważne elementy w wywiadzie pacjenta z urazem więzadła krzyżowego przedniego oraz na jakie czerwone i żółte flagi należy zwracać uwagę. Nauczysz się jak badać pacjenta, jak przeprowadzać obserwacje postawy, badanie ruchomości, ocenę chodu. Poznasz możliwe komplikacje po zabiegu operacyjnym i dowiesz się kiedy należy odesłać pacjenta do lekarza. 

Zapoznasz się z zasadami programowania rehabilitacji i przebiegiem rehabilitacji w fazie przedoperacyjnej, wczesnej fazie pooperacyjnej, fazie siły i kontroli nerwowo-mięśniowej, fazie przygotowania do dynamiki, fazie dynamiki oraz fazie powrotu do sportu. Dowiesz się jakie są cele poszczególnych etapów fizjoterapii i kryteria przejścia do kolejnej fazy. Obejrzysz liczne filmy instruktażowe.

Poznasz przyczyny ograniczenia wyprostu po operacji stawu kolanowego, osłabienia mięśnia czworogłowego oraz zaburzeń wzorca chodu. Zapoznasz się z porównaniem przyspieszonego i normalnego protokołu, informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa ćwiczeń w otwartych łańcuchach kinematycznych i kryteriami powrotu do biegania i sportu. Dowiesz się jaki wpływ odgrywa psychika pacjenta. Otrzymasz wiele wskazówek praktycznych.

CHCESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO TEGO SZKOLENIA?

Zarejestruj się w programie FIZJO-LEARNING

PRZEJDŹ DO REJESTRACJI